Debi album nove “superskupine” Škrtice. Angažiran rock, jezna slika sodobnega sveta, v katerem obstajajo samo še verzije popa in popolna vdanost ničevosti, ki jo diktira kapital, in popolna odsotnost družbene kritike.
.
Legendarni Aleksandar Dragaš Škrtice napoveduje kot “Canetova mudrost i sinergija Škrtica obavezna je rock lektira sve fašistoidnijeg svijeta 21. stoljeća“.
Osnovno pitanje koje Cane postavlja, iako se pita kome pa se osjeća “paranormalno”, gdje se to iz društva u kojem živimo izgubio čovjek, sveden na roba koji je svoju slobodu prodao za šaku staklenih perli. Obavezna je to rock lektira sve fašistoidnijeg svijeta 21. stoljeća kojem nasušno nedostaju socijalizam i punk.
Nisem še slišal celega albuma, ampak po nekaj komadih mi njihova muzika zveni kot še besnejša različica zadnjega albuma Partibrejkersov “Sirotinjsko castvo”. Zanimivo je, da Cane pri 52-ih postaja ključna ikona družbenokritičnega angažmaja na področju nekdanje Jugoslavije.
Dragaš je podobnega mnenja:
Canetov sociološki diskurs i način pjevanja nije ništa drugačiji nego u Partibejkersima, čime se pojavila opasnost da se ostali glazbenici u Škrticama svedu samo na “kulise”, ali Kole, Boris, Boško i Danilo dovoljno su jaki i svoji, maštoviti i fleksibilni da izdrže Caneta ispred sebe i dadnu mu novi vjetar u leđa. Stoga ovaj debi album donosi opasan, bijesan, ljut i društveno angažiran ulični rock’n’roll u borbi s općim kukavičlukom i rezignacijom, a s dovoljno distinkcije u odnosu na Partibrejkerse i ostale bendove iz kojih su potekle vrlinama bogate Škrtice.